Zainteresowania astrologią wykazywałem od dawna, jak pamiętam to już w podstawówce. Długi czas brak było jednak w Polsce dostępnych na ten temat materiałów. Miałem też oczywiście i inne zainteresowania, co realizowałem głównie poprzez nałogowe niemal czytanie. Brakowało mi jednak klucza, który pozwoliłby całą wiedzę jaką posiadłem i jaką posiąść zamierzałem usystematyzować, pozwolić spojrzeć na życie człowieka i świat jak na uporządkowaną całość.
Szczęśliwie wiosną roku 1993 kupiłem książkę „Zarys astrologii urodzeniowej” Alexandra von Pronaya i wkrótce wiedziałem już, że to jest to. Wcześniej, bodaj w 1989, też próbowałem coś czytać na ten temat. Najpoważniejszą lekturą była „Mandala życia” panów Leszka Weresa i Rafała Prinke. Ale to „Zarys astrologii urodzeniowej” był dla mnie pierwszym opracowaniem o charakterze podręcznika. Już w trakcie lektury od razu obliczyłem i wykreśliłem swój kosmogram i zobaczyłem, że coś w tym faktycznie jest. Jesienią 1993 rozpocząłem naukę astrologii w mieszczącej się w Łodzi polskiej filii Rosyjsko-Amerykańskiej Międzynarodowej Akademii „INTERCOLLEGE”. Wykłady prowadził zwykle Krzysztof Kapelak, ale też Jarosław Gronert (obaj to uczniowie Leszka Weresa), no i astrolog wielkiego formatu, Rosjanin Michał Lewin, zajęcia z którym były wyjątkowo kształcącym doświadczeniem. Mieliśmy również zajęcia z innymi wykładowcami z takich dziedzin jak tarot, numerologia, praca z energią, masaż, czytanie z wyglądu i stroju itp., ale mnie wciągnęła przede wszystkim wiedza królewska, jak niegdyś zwaną była astrologia. Oczywiście edukację kontynuowałem również po ukończeniu Akademii, przede wszystkim poprzez sięganie do coraz powszechniejszej z czasem literatury na ten temat. Stopniowo zaczynałem również stawiać horoskopy.
Praktykę profesjonalnego astrologa rozpocząłem pod koniec lat 90., początkowo w niewielki zakresie, ale z czasem stało się to moje główne zajęcie.
Od 1998 roku trenuję aikido (czarny pas od 2006) i także jestem instruktorem tej sztuki walki.
Preferuję zdrowy styl życia i stąd od 1989 jestem wegetarianinem. Lubię aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a tym bardziej od czasu do czasu zapuścić się w knieje i dzikie ostępy.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filozofia. W toku studiów szczególną uwagę poświęciłem ontologii i epistemologii, ale także,czy może raczej przede wszystkim pochłonęła mnie filozofią nauki. Stąd też temat pracy magisterskiej: Filozoficzny problem demarkacji, czyli o tym, jak odróżnić naukę od tego, co nią nie jest.
Jestem założycielem i prezesem Instytutu Badań nad Astrologią „AstroLab” (www.astrolab.org.pl), w ramach działalności którego łączyć mogę zainteresowania astrologią i filozofią nauki.